گام های سخنوری

 

به نام خدا

وب سایت آموزش تکنیک های فن بیان و گویندگی با محوریت کسب مهارت در سخنوری زیر نظر بانو شیخ

بعد از معرفی اولیه سخنوری حال به آن میرسیم تا گام های آن را معرفی کنیم. یادگیری و تمرین هر گام به رسیدن بهتر به مقصد کمک شایانی میکند.

شما با این گام ها مسیر را به درستی دنیال میکنید.

. • گام اول:  چه بگویم؟

یکی از مهمترین نکات در بحث سخنوری این است که ما از کلمات واضح استفاده کنیم نه لزوماً کلمات دشوار. البته ما همواره باید تلاش کنیم که کلمات جدید را وارد صحبت های روزمره مان بکنیم.

. • گام دوم: حداقل استفاده از جا پر کن ها و تکیه کلام ها

استفاده از جا پرکن ها مثل اوم،  عه، آ و... و یا استفاده از تکیه کلام هایی مثل درواقع، بنابراین، مثلاً،‌ عرضم به حضور شما و… از اثربخشی کلام می کاهد. در هنگام مکث به جای استفاده از جا پرکن ها و تکیه کلام ها سکوت کنید! بله سکوت بهتر از استفاده از جاپرکن هاست.

. • گام سوم: تلفظ و ادای کامل واژه ها

چند وقت پیش در کلاس فن بیان یکی از شرکت کننده ها آمد نزد من و از من پرسید که ایراد بیان من کجاست. یکی از بارزترین ایرادات در بیان او جویده شدن (ادا نکردن) تعدادی از حروف بود. مثلاً وقتی می خواست بگوید دقیقاً می گفت دییقا. یعنی “ق” اول تلفظ نمی شد. پس باید در هنگام صحبت کردن دقت کنیم  که حروف و کلمات بدون لهجه و کامل ادا شوند.

. • گام چهارم: فکر کردن قبل از حرف زدن

قبل از حرف زدن به صحبت های خود فکر کنید. مخصوصاً‌ اگر جلسه یا سخنرانی شما خیلی رسمی و جدی است که در این صورت حتماً یادداشت برداری کنید و به  پاسخ سئوالات احتمالی هم فکر کنید. فقط باید مراقب این موضوع باشید که صحبت شما خیلی کتابی و رسمی هم نباشد.

شما علاقه مندان گویندگی و سخنوری میتوانید برای حضور در کلاس های درس بانو شیخ، مدیرعامل موسسه آوای مهر ایرانیان، از آموزش های ایشان و همچنین تجربه سالیان حضور در این عرصه ایشان استفاده کنید.

برای هماهنگی کلاس ها و رزرو با شماره گروه ایران مهر و یا شماره مدیر برنامه های ایشان تماس بگیرید.

با ما همراه باشید....

#فن_بیان #گویندگی #سخنوری #سخنوری_و_فن_بیان #مدرس_فن_بیان #مدرس_فن_بیان_و_سخنوری

#سخنوری_چیست #درس_دوم #بانو_شیخ #مهارت_سخنوری

آغاز ثبت نام کلاس فن بیان

درباره بانو بتول شیخ

بانو بتول شیخ مدیر عامل موسسه آوای مهر ایرانیان ، مدرس فن بیان و گویندگی،نریتور، مجری و گوینده برنامه های رادیویی و تلویزیونی می باشد .مطالب و آموزش های ایشان را می توانید علاوه بر شرکت در دوره ها و کلاس ها در این وب سایت، کانال تلگرامی ایشان( t.me/bsheikh) پیج رسمی اینستاگرام ایشان

( instagram.com/bsheikh97 ) مطالعه بفرمایید .

سخنوری 7

انتخاب موضوع

ادامه مطلب...

فن بیان 8

تمرینات فن بیان ۵

ادامه مطلب...

فن بیان 7

تمرینات فن بیان ۳

ادامه مطلب...

سخنوری 6

تمرینات سخنوری ۲

ادامه مطلب...

فن بیان 5

تمرینات فن بیان ۳

ادامه مطلب...

تماس با ما