کاهش اضطراب


به نام خدا
پیج آموزش تکنیک های فن بیان و گویندگی با محوریت کسب مهارت در سخنوری زیر نظر بانو شیخ
بیشتر گوینده گان تازه کار و حتی در برخی موقع ها گوینده گان با تجربه از وجود استرس و اضطراب ابراز نگرانی دارند و در صدد راه حل برای مبارزه با آن اند. به اساس مطالعه ها بیش از ۷۶ فیصد اهل سخن از حضور در روی صحنه و حرف زدن هراس دارند که این رقم شامل حال گوینده گان و خبرنگاران نیز است. با این شیوه های میتوان بر استرس و اضطراب در حین اجرای برنامه غالب گردید.
۱- فکر مثبت و شخصیت خود را قوی و موثر تصور کردن
۲- حالت جسمانی و روحی شاد و به دور از کسالت
۳- تمرکز بیشتر بر مخاطب
۴- نفس عمیق
۵- تاکید و کار بیشتر روی مقدمه
۶- ژست و حرکات
۷- راحت گذشتن از اشتباه لفظی
۸- تماشا برنامه های مفید
۹- جلوگیری از تقلید نمودن
۱۰- آگاهی دقیق از موضوع و مطالعه افقی در خصوص آن
از سوی دیگر صدا نیز از جمله مولفه های تاثیر گزار در خصوص فن گویندگی به شمار میرود. چون این صدا است که با زیر و بم های خود احساس گوینده را به گیرنده منتقل میکند. پس باید گوینده به اهمیت صدا پی برده و بداند که در کدام بخش برنامه و در تحت چه شرایطی از کدام شیوه صدا باید کار گرفت که طرف توجه گیرنده قرار گیرد. یک مورد دیگر را باید به صراحت یادوری کرد که برخی به این ایده متعقد اند که زیبایی صدا فطری است نه کسبی. باید در خصوص این دیدگاه گفت که تا حدی میتواند زیبایی صدا فطری باشد اما با استفاده از کار شیوه های خاص میتوان صدا را زیبا ساخت. که در مورد کار شیوه های زیبا ساختن صدا در صفحه های بعد بحث صورت خواهد گرفت.
شما علاقه مندان گویندگی و سخنوری میتوانید برای حضور در کلاس های درس بانو شیخ، مدیرعامل موسسه آوای مهر ایرانیان، از آموزش های ایشان و همچنین تجربه سالیان حضور در این عرصه ایشان استفاده کنید.
برای هماهنگی کلاس ها و رزرو با شماره گروه ایران مهر و یا شماره مدیر برنامه های ایشان تماس بگیرید.
با ما همراه باشید...

#فن_بیان #گویندگی #سخنوری #سخنوری_و_فن_بیان #مدرس_فن_بیان #مدرس_فن_بیان_و_سخنوری

آغاز ثبت نام کلاس فن بیان

درباره بانو بتول شیخ

بانو بتول شیخ مدیر عامل موسسه آوای مهر ایرانیان ، مدرس فن بیان و گویندگی،نریتور، مجری و گوینده برنامه های رادیویی و تلویزیونی می باشد .مطالب و آموزش های ایشان را می توانید علاوه بر شرکت در دوره ها و کلاس ها در این وب سایت، کانال تلگرامی ایشان( t.me/bsheikh) پیج رسمی اینستاگرام ایشان

( instagram.com/bsheikh97 ) مطالعه بفرمایید .

سخنوری 7

انتخاب موضوع

ادامه مطلب...

فن بیان 8

تمرینات فن بیان ۵

ادامه مطلب...

فن بیان 7

تمرینات فن بیان ۳

ادامه مطلب...

سخنوری 6

تمرینات سخنوری ۲

ادامه مطلب...

فن بیان 5

تمرینات فن بیان ۳

ادامه مطلب...

تماس با ما