تقسیم بندی گویندگی


به نام خدا
وب سایت آموزش تکنیک های فن بیان و گویندگی با محوریت کسب مهارت در سخنوری زیر نظر بانو شیخ
حال جا دارد که تعریف مشخص از گوینده باید ارایه کرد. حرف زدن و انتقال فکر در یک فرایند تک با گروه ی از فردهای دیگر را گویندگی نامند که باید به شیوه درست؛ زیبا و منطقی به گیرنده منتقل گردد. به گونه کل باید یک گوینده مرز میان سخنور و گوینده را دانسته خود را در حین اجرای برنامه در موقف سخنور قرار ندهد و به این مورد فکر نماید که اجرای او نمایانگر کارکرد های تیم تولید برنامه یا خبر است.
تقسیم بندی گویندگان:
اگر چه گوینده گان از بعد های مختلف تقسیم بندی های مختلف میشوند اما در اینجا فقط به همین دسته بندی اکتفا میگردد. از لحاظ ساحه کاری گوینده گان به دو کتگوری تقسیم میگردند.
۱- گوینده واحد خبری و سیاسی: این گوینده گان بیشتر با زبان جدی و دارنده نیروی اقناع فراوان به روی صفحه های تلویزیون و یا عقب مایکروفون رادیو حاضر میشوند و در یک چهار چوپ خاص مطابق با سیاست رسانه در خصوص مسایل سیاسی و حاد خبری فعالیت دارند.
۲- گوینده واحد تفریحی و اجتماعی: این گوینده گان با زبان شیرین؛ نرم به روی صفحه های تلویزیون و یا عقب مایکروفون رادیو حاضر میشوند و به منظور سرگرمی و آموزش برنامه های خود را ارایه میکنند. یک مورد را باید یادور شد که گوینده گان خبر و سیاسی در مقایسه با گوینده گان تفریحی و اجتماعی با محدودیت های بیشتر رو به رو اند.
شیوه های تقویت بیان
آن چنان که در قبل یادوری صورت گرفت که فن گویندگی بیشتر روی علم بیان استوار است پس برای یک گوینده نیاز مبرم احساس میشود که کار شیوه های را در خصوص تقویت بیان خود بداند.
۱- خانواده
۲- ذهن مملو از واژه های کافی
۳- مطالعه افقی و بیرونی
۴ - تسلط بر ادبیات زبان مورد نظر
۵- داشتن لحن ارتباطی
شما علاقه مندان گویندگی و سخنوری میتوانید برای حضور در کلاس های درس بانو شیخ، مدیرعامل موسسه آوای مهر ایرانیان، از آموزش های ایشان و همچنین تجربه سالیان حضور در این عرصه ایشان استفاده کنید.
برای هماهنگی کلاس ها و رزرو با شماره گروه ایران مهر و یا شماره مدیر برنامه های ایشان تماس بگیرید.
با ما همراه باشید.... bsheikh.ir
@BSheikh97 @BSheikh97 @BSheikh97 @BSheikh97 @BSheikh97 @BSheikh97 @BSheikh97 @BSheikh97 @BSheikh97 @BSheikh97 @BSheikh97 @BSheikh97 @BSheikh97 @BSheikh97 @BSheikh97
#فن_بیان #گویندگی #سخنوری #سخنوری_و_فن_بیان #مدرس_فن_بیان #مدرس_فن_بیان_و_سخنوری
#تقسیم_بندی_گویندگی #درس_سوم #بانو

آغاز ثبت نام کلاس فن بیان

درباره بانو بتول شیخ

بانو بتول شیخ مدیر عامل موسسه آوای مهر ایرانیان ، مدرس فن بیان و گویندگی،نریتور، مجری و گوینده برنامه های رادیویی و تلویزیونی می باشد .مطالب و آموزش های ایشان را می توانید علاوه بر شرکت در دوره ها و کلاس ها در این وب سایت، کانال تلگرامی ایشان( t.me/bsheikh) پیج رسمی اینستاگرام ایشان

( instagram.com/bsheikh97 ) مطالعه بفرمایید .

سخنوری 7

انتخاب موضوع

ادامه مطلب...

فن بیان 8

تمرینات فن بیان ۵

ادامه مطلب...

فن بیان 7

تمرینات فن بیان ۳

ادامه مطلب...

سخنوری 6

تمرینات سخنوری ۲

ادامه مطلب...

فن بیان 5

تمرینات فن بیان ۳

ادامه مطلب...

تماس با ما