تمرینات فن بیان ۳


به نام خدا
وب سایت آموزش تکنیک های فن بیان و گویندگی با محوریت کسب مهارت در سخنوری زیر نظر بانو شیخ
در ادامه تمرینات مربوط به تقویت فن بیان سعی کنید این کارها را انجام دهید.
13- مختصر و مفید حرف بزنید.
یکی از بخش‌های مهم خوب صحبت کردن رعایت اختصار است. فن بیان به این معنی نیست که هرچه می‌دانید را در اختیار شنونده قرار دهید. شاید تصور کنید که باید برای فهماندن حرفتان مثال‌های بیشتری بزنید، در صورتی که یکی دو مثال کافیست. فراموش نکنید که همیشه از وراجی و تکرار دوری کنید تا شنونده دچار خستگی نشود.
14- نکات اصلی صحبتتان را تکرار کنید.
ممکن است فکر کنید که یکبار بیان کردن نکات اصلی حرف‌هایتان کافی است. اما باید گفت اشتباه می‌کنید. چه بخواهید برای یک جمعیت سخنرانی کنید چه در حال بحث با یک دوست باشید، بهتر است که در پایان صحبت خود نکات اصلی بحث خود را برای واضح‌تر شدن پیامتان دوباره تکرار کنید.
15- از مثال‌‌ها و دلایل محکم استفاده کنید.
در صحبت خود از اعداد و ارقام و مثال‌های واقعی استفاده کنید. چه بخواهید مخاطبان خود را قانع کنید که بشر به انرژی‌های تجدیدپذیر رو بیاورد یا به دوست خود بفهمانید که باید به ازدواجش خاتمه دهد. البته استفاده از آمار به این معنی نیست که مدام از اعداد و ارقام استفاده کنید و وارد بحث‌های خالص علمی بشوید. بسته به موضوع بحث، استفاده از یک یا چند دلیل علمی کفایت می‌کند.
16- عذرخواهی نکنید!
فن بیان شامل کنترل شرایط هم می‌شود. اگر اشتباه کردید عذرخواهی نکنید. مثلا لازم نیست اگر کلمه‌ای را اشتباه تلفظ کردید یا دچار استرس شدید بگویید: “ببخشید، من کمی استرس دارم”. با این کار اوضاع را بدتر کرده و توجه مخاطبان به موضوعی بی‌ربط جلب می‌شود. به جای این به راحتی از اشتباه خود بگذرید و به حرفتان ادامه دهید. مخاطبان شما هم بعد از مدتی اشتباه شما را فراموش می‌کنند.
شما علاقه مندان گویندگی و سخنوری میتوانید برای حضور در کلاس های درس بانو شیخ، مدیرعامل موسسه آوای مهر ایرانیان، از آموزش های ایشان و همچنین تجربه سالیان حضور در این عرصه ایشان استفاده کنید.
برای هماهنگی کلاس ها و رزرو با شماره گروه ایران مهر و یا شماره مدیر برنامه های ایشان تماس بگیرید.
با ما همراه باشید...
bsheikh.ir

#فن_بیان #گویندگی #سخنوری #سخنوری_و_فن_بیان #مدرس_فن_بیان

آغاز ثبت نام کلاس فن بیان

درباره بانو بتول شیخ

بانو بتول شیخ مدیر عامل موسسه آوای مهر ایرانیان ، مدرس فن بیان و گویندگی،نریتور، مجری و گوینده برنامه های رادیویی و تلویزیونی می باشد .مطالب و آموزش های ایشان را می توانید علاوه بر شرکت در دوره ها و کلاس ها در این وب سایت، کانال تلگرامی ایشان( t.me/bsheikh) پیج رسمی اینستاگرام ایشان

( instagram.com/bsheikh97 ) مطالعه بفرمایید .

سخنوری 7

انتخاب موضوع

ادامه مطلب...

فن بیان 8

تمرینات فن بیان ۵

ادامه مطلب...

فن بیان 7

تمرینات فن بیان ۳

ادامه مطلب...

سخنوری 6

تمرینات سخنوری ۲

ادامه مطلب...

فن بیان 5

تمرینات فن بیان ۳

ادامه مطلب...

تماس با ما